Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Правильно обраний спосіб захисту – необхідна умова для забезпечення ефективності судового розгляду та дотримання принципу правової визначеності. На цьому акцентував Господарський суд Чернівецької області у справі про спонукання до виконання зобов’язань за договором.
Фізична особа-підприємець звернулася до Господарського суду Чернівецької області з позовом до громадської організації "Пошук Інновацій" про спонукання до виконання зобов’язань за договором про закупівлю товарів, укладеного 27.11.2023.
Позивач обґрунтовував своє звернення до суду тим, що він виконав власні зобов’язання за договором: поставив все обладнання у повній комплектності та справності, відповідно до досягнутих раніше домовленостей сторін при погодженні технічних умов та завдань з поставки комплекту проекційного обладнання “кінотеатру” замовнику, монтажу в наданому їм приміщенні і налагоджувальних робіт по введенню його в експлуатацію.
На противагу, відповідач стверджував, що поставлений товар не відповідав специфікації, передбаченій договором, зокрема, ідентифікаційні ознаки товару вказані у ній не відповідали асортименту та комплектності предмету договору, що й стало підставою для відмови від прийняття обладнання.
За результатами розгляду справи, суд виснував, що обраний позивачем спосіб захисту — спонукання відповідача вчинити дії щодо прийняття товару та складання акту приймання-передачі — є неефективним та неналежним у контексті відновлення можливого порушеного права, а тому, відмовив у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Адже, неправильно обраний спосіб захисту є самостійною підставою для відмови у задоволенні позову, незалежно від інших встановлених обставин.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 09.07.2019 у справі № 916/1668/18
Ознайомитись детальніше із рішенням Господарського суду Чернівецької області по справі №926/1641/24 за посиланням.