Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Посадові оклади державних службовців 2017 року визначають за схемою, затвердженою постановою Уряду. Наступного, 2018 року, вони зміняться. Розповімо, чому і як.
Розмір посадових окладів держслужбовців щорічно має визначати Кабінет Міністрів України на основі закладеного у Держбюджеті на відповідний рік розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на перше січня відповідного року. Під час розрахунку схеми посадових окладів урядовці також враховує:
Прожитковий мінімум і посадовий оклад спеціаліста
Прожитковий мінімум для працездатних осіб (далі — ПМПО) станом на 01.01.2017 становить 1600 грн, а на 01.01.2018 планується встановити 1762 грн — згідно з проектом Держбюджету на 2018 рік.
Прикінцевими положеннями Закону № 889 визначено, що посадовий оклад спеціаліста держоргану, юрисдикція якого поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, становить:
Посадові оклади держслужбовців обчислюють на основі мінімального розміру окладу спеціаліста, який становить:
На 2017 рік схему посадових окладів держслужбовців визначає постанова КМУ «Питання оплати праці працівників державних органів» від 18.01.2017 № 15. На 2018 рік її має визначати інша постанова, яку КМУ розробить після прийняття Держбюджету-2018.
Отже, на держслужбовців у 2018 році очікуватиме підвищення окладів з:
Посадові оклади держслужбовців — за групами оплати праці
Групи оплати праці визначає Закон № 889 за посадами держоргану. Їх наразі усього 9. До кожної групи зараховують певні посади держслужби, а саме посади:
Посадові оклади держслужбовців 9-ї групи найменші, а 1-ї групи — найбільші. Які посади до якої групи зараховувати визначає Кабінет Міністрів України.
Юрисдикція та її вплив на оклади держслужбовців
Держоргани Закон № 889 поділяє за юрисдикцією на три групи.
Зрозуміло, що оклади в держоргані, юрисдикція якого поширюється на усю територію України, є вищими ніж установлені в держорганах, юрисдикція яких поширюється на територію:
Найнижчими вони будуть, коли юрисдикція органів поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення.
Розміри посадових окладів держслужбовців 2018 року
Зважаючи на групи оплати праці, юрисдикцію, ПМПО, у т. ч. прогнозований на 2018 рік, далі окремо обчислимо оклади держслужбовців.
Розміри посадових окладів, якщо юрисдикція органу поширюється на усю територію України, наведемо у Таблиці 1.
Розміри посадових окладів, якщо юрисдикція органу поширюється на територію однієї або кількох областей, міста Києва або Севастополя, наведемо у Таблиці 2.Розміри посадових окладів, якщо юрисдикція органу поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, наведемо у Таблиці 3.
Увага!
Для перших заступників керівників самостійних структурних підрозділів, посади яких належать до 4-ї групи оплати праці, оклади установлюють на 5% нижче окладу керівника відповідного самостійного структурного підрозділу.