flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Понад 1 млн грн боргу стягнуто на користь Чернівецької міської ради

16 квітня 2021, 15:51

Чернівецька міська рада звернулася з позовом до Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив Зоряний-3» про стягнення безпідставно збережених коштів в розмірі орендної плати за землю у сумі 1007128,56 грн.

Дослідивши матеріали справи суд встановив, що обслуговуючий кооператив є власником нежитлових будівель та споруд, які розміщені у м. Чернівцях на земельній ділянці комунальної власності площею 1,59 га, проте договір оренди землі не уклав, орендну плату не сплачував, тобто використовував земельну ділянку без належних правових підстав.

Відповідно до висновків Великої Палати Верховного Суду фактичний користувач земельної ділянки, який без достатньої правової підстави за рахунок власника земельної ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов`язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 Цивільного кодексу України.

За результатами розгляду справи суд задовольнив позовні вимоги, стягнув з Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив Зоряний» на користь Чернівецької міської ради 1007128,56 грн. безпідставно збережених коштів в розмірі орендної плати за землю.

З повним текстом рішень можна ознайомитись за посиланням: http://www.reestr.court.gov.ua/Review/96207700

 

Пресслужба Господарського суду Чернівецької області