flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За незаконну рубку 74 дерев судом стягнуто шкоду з Національного природного парку “Вижницький”

13 травня 2021, 13:07

Державна екологічна інспекція Карпатського округу звернулася з позовом до Національного природного парку “Вижницький” про стягнення шкоди, завданої лісу в сумі 120 465,00 грн.

В процесі розгляду справи №926/875/21 судом встановлено, що за результатами проведення заходу державного нагляду (контролю) екологічною інспекцією виявлено незаконну порубку 1 сухостійного дерева породи ясен, 71 вітровальних, сухостійних, сироростучих дерев породи ялина, сосна, граб, ялиця, 2 сироростучого дерева породи ялиця.

Дані порушення не виявлялись працівниками відповідача, про що свідчить відсутність акту про лісопорушення, відсутність реєстрації даних випадків в книзі реєстрації лісопорушень, відсутність клейм на кореневих лапах та на спилі пенька. Незаконна порубка здійснена невідомими особами на території Солонецького природоохоронного науково-дослідного відділення Національного природного парку "Вижницький" протягом 2020 року.

В процесі розгляду справи суд дійшов висновку, що відповідач, допустивши протиправну бездіяльність у вигляді невчинення дій, направлених на забезпечення охорони і збереження лісу від незаконних рубок на підвідомчій йому території земель лісового фонду, діяв неправомірно, що призвело до незаконного вирубування невстановленими особами дерев (нанесення збитків), відтак рішенням Господарського суду Чернівецької області від 21.04.2021 року по справі №926/875/21 позов задоволено та стягнуто з Національного природного парку “Вижницький” 120 465,00 грн. шкоди, заподіяну порушенням природоохоронного законодавства

 

З повним текстом рішень можна ознайомитись за посиланням: http://www.reestr.court.gov.ua/Review/96207700

 

Пресслужба Господарського суду Чернівецької області