Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Чернівецька обласна рада звернулась до Господарського суду Чернівецької області з позовом до Фізичної особи – підприємця про стягнення заборгованості за договором оренди нежитлових приміщень в сумі 1462810,69 грн.
Обгрунтовуючи свої вимоги, позивач посилається на те, що Чернівецька обласна рада є власником підвальних приміщень загальною площею 378,6 кв.м. від 29.09.2005 року.
В ході розгляду справи судом встановлено, що спірні приміщення перебували в користуванні відповідача на підставі договору оренди та акту приймання-передачі.
Факт припинення вказаного договору встановлено рішенням Господарського суду Чернівецької області від 08.09.2014 року у справі №926/952/13, яке залишено без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду. Проте дане рішення не виконано і приміщення не були повернуті власнику.
Рішенням Господарського суду Чернівецької області у справі №926/1898/18, яке залишено в силі постановою Західного апеляційного господарського суду задоволено позовні вимоги Чернівецької обласної ради до Фізичної особи – підприємця про усунення перешкод шляхом виселення відповідача з підвальних приміщень.
Проте, і це рішення відповідачем добровільно не виконано, приміщення власнику не повернуто, що стало підставою для звернення до суду із вимогою про стягнення з відповідача несплаченої орендної плати та неустойки за період в сумі 1 535 920,00 грн. з урахуванням збільшення позовних вимог.
Відповідно до частини 1 статті 785 ЦКУ у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Частиною 2 статті 785 ЦКУ передбачено, що якщо наймач не виконує обов'язку щодо повернення речі, наймодавець має право вимагати від наймача сплати неустойки у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочення.
Судом встановлено, що обласна рада повідомляла орендаря про припинення дії договору оренди та зверталась до суду з вимогами звільнити приміщення та усунути перешкоди в користуванні своїм майном.
Проте, підприємець добровільно не повернув майно, у зв’язку з чим позововні вимоги про стягнення неустойки у розмірі подвійної плати за користування річчю в сумі 1 535 920,00 грн. задоволено в повному обсязі.
З повним текстом рішення можна ознайомитись за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/89539066
Пресслужба