flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Рішення зборів суддів, оформлене протоколом №8 від 25.06.2015 року

ПРОТОКОЛ 8

зборів суддів господарського суду Чернівецької області

 

25 червня 2015 року                                                                                                                                                             м. Чернівці

 

Присутні: Желік Б.Є. (голова суду), судді Паскарь А.Д., Байталюк В.Д., Гурин М.О., Гушилик С.М., Дутка В.В., Ковальчук Т.І., Миронюк С.О., Ніколаєв М.І., Проскурняк О.Г., Тинок О.С., Швець М.В. 

  

Зборами суддів одноголосно обрано головою зборів суддів – Желіка Б.Є. та секретаря зборів – Ковальчук Т.І.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 1. Про рішення Ради суддів України.
 2. Затвердження Положення про збори суддів господарського суду Чернівецької області.
 3. Стан розгляду звернень юридичних та фізичних осіб, посадових осіб державних органів та установ, народних депутатів України зі скаргами на дії суддів, які надійшли до господарського суду області протягом І півріччя 2015 р.
 4. Стан виконання плану роботи суду за І півріччя 2015 р. та пропозиції щодо підготовки плану роботи господарського суду на  ІІ півріччя 2015 р.
 5. Аналіз причин скасування судових рішень, що повернулися у травні 2015 року з апеляційного та касаційного перегляду.

Збори відкрив голова зборів суддів голова господарського суду Чернівецької області Желік Б.С, який запропонував затвердити порядок денний. Інших пропозицій не надходило.

Вирішили: затвердити запропонований порядок денний (рішення прийнято одноголосно).

СЛУХАЛИ:

По першому питанню голову господарського суду Желіка Б.Є., який повідомив, що 04-05 червня 2015 року Радою суддів України прийнято низку рішень, які мають важливе значення для суддів, копії цих рішень надіслано до місцевих судів і в робочому порядку всі судді з ними ознайомлені.

Разом з тим, сказав голова суду, слід звернути особливу увагу на рішення Ради суддів від 04.06.2015 р. № 44 про Порядок скликання та проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів, № 57 про Положення про порядок ведення суддівського досьє, № 62 від 05.06.2015 р. про Пам’ятку для суддів щодо спілкування з журналістами.

Борис Євграфович зауважив, що вказані рішення Ради суддів України урегульовують важливі аспекти функціонування судочинства і суддівського самоврядування в умовах реформування судової системи та процесу очищення судової влади, спрямовані на покращення комунікативної діяльності суддів із засобами масової інформації, оголосив ключові моменти названих рішень.  

В обговореннях виступили:

1) суддя Ніколаєв М.І., який зазначив, що для суддів має, зокрема, велике значення те, що Радою суддів України визначено вимоги щодо створення, формування, ведення, систематичного оновлення, обліку та зберігання суддівського досьє, перелік документів, які зберігаються в суддівському досьє, а також порядок доступу до інформації, яка міститься в суддівському досьє.

Суддям необхідно вивчити це Положення, оскільки створення, формування і ведення суддівського досьє покликано забезпечити наявність об’єктивної інформації стосовно судді при оцінюванні його діяльності, що має неабияке значення для здійснення професійної діяльності;

2) суддя Байталюк В.Д., який сказав, що наразі дуже своєчасною і актуальною для суддів є Пам’ятка для суддів щодо спілкування з журналістами. На даний час вітаються відкритість судової гілки влади і її доступність до ЗМІ та громадськості, однак нерідко це може загрожувати викривленням поданої суддями інформації,  використанням її для певних маніпуляцій та тиску на суд, приниженням авторитету судової влади. Тому ті поради, які надані Радою суддів України у названій Пам’ятці, є дуже доречними і всім суддям варто послуговуватися ними під час спілкування з журналістами.

3) суддя Паскарь А.Д., який запропонував взяти зазначені рішення Ради суддів до відома та використання в роботі.

 

СЛУХАЛИ:

По другому питанню голову господарського суду Желіка Б.Є., який сказав, що рішенням Ради суддів від 04.06.2015 р. № 45 затверджено Типове положення про збори суддів судів загальної юрисдикції. При його підготовці Радою суддів України було організовано обговорення проекту Положення всіма судами загальної юрисдикції та враховано надані пропозиції. Затверджуючи Типове положення про збори суддів судів загальної юрисдикції, Рада суддів рекомендувала всім судам загальної юрисдикції на його основі прийняти до 01 липня 2015 року Положення про збори суддів відповідного суду.

У нас в суді на даний час діє Регламент зборів суддів господарського суду Чернівецької області (нова редакція), затверджений зборами суддів 29.04.2014 р. (протокол № 7), однак у зв’язку зі змінами, що відбулися в правовому полі, діючий Регламент не в повній мірі відповідає законодавчим новелам, тому на виконання рішення Ради суддів України № 45 від 06.04.2015 р. розроблено проект Положення про збори суддів господарського суду Чернівецької області, який виноситься на розгляд зборів суду. Для зачитування тексту проекту Положення надав слово судді Ковальчук Т.І.

Суддю Ковальчук Т.І., яка зачитала проект Положення про збори суддів господарського суду Чернівецької області, розробленого на підставі Типового положення про збори суддів судів загальної юрисдикції, затвердженого рішенням Ради суддів України № 45 від 04 червня 2015 року.

В обговореннях виступили:

судді Гушилик С.М., Миронюк С.О., які запропонували затвердити Положення про збори суддів господарського суду Чернівецької області в запропонованій редакції без будь-яких поправок.

Інших пропозицій не надходило.

 

СЛУХАЛИ:

По третьому питанню голову господарського суду Желіка Б.Є., який повідомив, що на виконання пункту 1.6 Плану роботи господарського суду Чернівецької області на І півріччя 2015 року проведено аналіз стану розгляду звернень юридичних та фізичних осіб, посадових осіб державних органів та установ, народних депутатів України зі скаргами на дії суддів, які надійшли до господарського суду області протягом І  півріччя 2015 р.

За даним канцелярії у першому півріччі поточного року скарг на дії суддів і працівників апарату суду не надходило.

Разом з тим, зазначив Борис Євграфович, у другому півріччі 2014 року мала місце скарга на дії судді Гушилик Світлани Миколаївни при здійсненні нею правосуддя у справі № 5027/67/2012.

Судом були надіслані матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, за якими проводилась перевірка щодо наявності підстав для відкриття чи відмови у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Гушилик С.М.

В результаті розгляду скарги і надісланих документів рішенням ВККС України від 16 квітня 2015 року за результатами розгляду матеріалів перевірки у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Гушилик С.М. відмовлено.

В обговореннях виступили:

1) суддя Дутка В.В., який запропонував дану інформацію взяти до відома.

 

СЛУХАЛИ:

По четвертому питанню голову господарського суду Желіка Б.Є., який на виконання пункту 1.9 Плану роботи господарського суду Чернівецької області на І півріччя 2015 року коротко доповів про стан виконання плану роботи суду за І півріччя 2015 р., зазначив, що по попередніх даних в цілому план роботи суду за звітний період року виконано як по суддях, так і по апарату суду, аналіз виконання запланованих заходів проведено і відображено в доповідній записці про роботу суду за І півріччя 2015 року, яка наразі готується до надіслання до Вищого господарського суду України. Зокрема, судді повністю виконали всі заплановані на півріччя узагальнення судової практики відповідно до затвердженої тематики, виконані всі доручення Львівського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України, оперативні наради і збори суддів проводилися регулярно, обговорювалися поточні питання суддівського самоврядування та розглядалися питання щодо виконання плану роботи.

Для підготовки плану роботи господарського суду на  ІІ півріччя 2015 р. голова суду Желік Б.Є. запропонував створити робочу групу, до якої включити заступника голови суду Скрипничука І.В. (керівник групи), керівника апарату господарського суду Кожокар М.О., помічника заступника голови господарського суду Добровольську А.Я., начальника господарсько-фінансового відділу Гімчинську О.І.

В обговореннях виступили судді Ніколаєв М.І., Гурин М.О., які запропонували взяти до уваги наведену інформацію та підтримати пропозицію голови суду щодо складу робочої групи для підготовки плану роботи господарського суду на ІІ півріччя 2015 року.

 

СЛУХАЛИ:

По п’ятому питанню щодо причин скасування судових рішень суддів:

1) Гурина С.М. по справі № 926/1628/14 за позовом заступника військового прокурора Чернівецького гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України до Квартирного експлуатаційного відділу м. Чернівці та фізичної особи-підприємця Гречанюк Світлани Дмитрівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Регіональне відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області, про визнання недійсним договору оренди (в апеляційному порядку скасовано рішення від 17.02.2015 р. про відмову в задоволенні позову);

Аналіз причин скасування рішення від 29.10.2014 р. у справі № 926/1280/13 не здійснювався у зв’язку з перебуванням судді Гончарука О.Г. у відпустці.

За результатами розгляду і обговорення питань порядку денного

збори суддів вирішили:

 

 1. Взяти до відома та використання в роботі рішення Ради суддів України від 04.06.2015 р. № 44 про Порядок скликання та проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів, № 57 про Положення про порядок ведення суддівського досьє, від 05.06.2015 р. № 62 про Пам’ятку для суддів щодо спілкування з журналістами.
 2. Затвердити Положення про збори суддів господарського суду Чернівецької області.
 3. Взяти до відома інформацію про стан розгляду звернень юридичних та фізичних осіб, посадових осіб державних органів та установ, народних депутатів України зі скаргами на дії суддів, які надійшли до господарського суду області протягом І півріччя 2015 р.
 4. Взяти до відома інформацію про стан виконання Плану роботи господарського суду Чернівецької області на І півріччя 2015 року.
 5. Для підготовки Плану роботи господарського суду Чернівецької області на ІІ півріччя 2015 року створити робочу групу в складі заступника голови суду Скрипничука І.В. (керівник групи), керівника апарату господарського суду Кожокар М.О., помічника заступника голови господарського суду Добровольську А.Я., начальника господарсько-фінансового відділу Гімчинську О.І.
 6. Взяти до відома причини скасування судових актів у справах № 926/1628/14, № 926/1811/14.
 7. Аналіз причин скасування рішення від 29.10.2014 р. у справі № 926/1280/13 здійснити на зборах суддів після виходу судді Гончарука О.В. з відпустки.

(рішення прийняті одноголосно).

 

Додатки:

 1. Копії рішень Ради суддів України від №№ 44, 45, 57 від 04.06.2015 р., № 62 від 05.06.2015 р.
 2. Положення про збори суддів господарського суду Чернівецької області.
 3. Аналіз скасованих судових рішень у справах, що повернулися з апеляційного та касаційного перегляду у травні 2015 року (на 4 арк.).

 

Голова зборів                                                                         Б.Є.Желік

       

        Секретар зборів                                                     Т.І.Ковальчук